مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: امدادگران تیم های امدادی و عملیاتی هلال احمر یزد در قالب 32 تیم عملیاتی به بیش از 190 نفر گرفتار در برف، یخبندان و سرمای شدید هوای این استان کمک کردند.

مدیرعامل هلال احمر یزد: امدادرسانی به 190 نفر گرفتار در  کولاک جاده‌ای/56 نفر اسکان اضطراری گرفتند

به گزارش شناخت علامه طباطبایی در یزد، دکتر محسن حرازی‌زاده‌ یزدی صبح امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد:‌ ۲۲۰ امدادگر هلال احمر هم اکنون در حال امدادرسانی به مردم گرفتار از برف و سرما در مناطق روستایی و جاده‌های استان هستند و عملیات‌های متعددی در شهرستان‌های تفت، اردکان، مهریز، بهاباد، بافق و ابرکوه صورت گرفت.

وی افزود: تعداد عملیات‌ها در شهرستانهای ذکر شده بیشتر از بقیه استان است اما اکثر استان در ساعات گذشته دچار سرمای هوا و حوادث جوی هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: تا امروز ۵۶ نفر اسکان اضطراری داده شدند و همچنین ۱۰۰ نفر به نقاط امن و یک نفر توسط آمبولانس هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

حرازی‌زاده یزدی همچنین از رهاسازی بیش از ۶۰ خودرو و تخلیه آب از ۱۳ منزل و آموزشگاه خبر داد و تصریح کرد: همچنین چهار مورد رهاسازی از خودرو توسط تیم های امدادی بوسیله ست نجات صورت گرفته است.

وی از آمادگی کامل هلال احمر برای نجات  افرادی که جانشان در اثر سرما یا گیرافتادن در برف، کولاک و یخبندان به خطر افتاده باشد، خبر داد و تاکید کرد: از هموطنان عزیز تقاضا می‌شود در صورت امکان از مسافرت پرهیز کنند و به خصوص به سمت مناطق کوهستانی یا صعب‌العبور حرکت نکنند و در صورت بروز حادثه با شماره امداد و نجات هلال احمر ۱۱۲ تماس بگیرند.

گفتنی‌است، مراکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال‌احمر به‌صورت ۲۴ ساعته فعال و در حال رصد سوانح جوی احتمالی و امدادرسانی به مردم حادثه‌دیده است.

پایان پیام/ب

دیدگاهی بنویسید